CHATY v ZAKOPANE a OKOLO

Chaty na prenájom - Zakopane, Koscielisko, Bialka Tatrzańska. Len overené domy! Rezervácia priamo alebo cez booking.com

CHATY ZAKOPANE ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

Ako si môžem prenajať/rezervovať chatu?

Chaty prezentované na mojej webovej stránke si môžete rezervovať priamo zavolaním majiteľovi domu alebo cez booking.com. Po kliknutí na názov domu sa Vám zobrazí podrobný popis, fotografie a telefónne číslo majiteľov. Po kliknutí na fotografie, popis chaty a recenzie sa otvorí stránka domu na webovej stránke booking.com, kde si môžete prečítať názory ostatných hostí a pozrieť si ďalšie fotografie. ! Ak si všimnete vážne chyby v preklade, napíšte mi prosím na barbara(@)altius.pl

Koľko stojí prenájom chaty v horách?

Ceny za prenájom chát na horách sú veľmi rozdielne a závisia od sezóny, lokality a štandardu chaty a dĺžky pobytu. Najdrahšie je silvestrovské obdobie, najlacnejšie koniec októbra a november. Za zmienku stojí, že väčšina chatiek na prenájom v našom regióne je veľmi dobre (a draho) vybavená, takže náklady na prenájom chaty sú porovnateľné s cenou izby v dobrom hoteli.

Môžem prísť na chatu so psom?

Väčšina majiteľov domov na prenájom v Zakopanom a okolí, žiaľ, neprijíma hostí so psami. Obávajú sa škôd spôsobených zvieratami, ktoré sú často dlhé hodiny osamelé na chate. Na stránke Zakopane so psom nájdete zoznam niekoľkých chaty, ktoré prijímajú psov. Upozorňujeme, že do Tatranského národného parku je vstup so psom zakázaný!

Where to rent a cottage? ZAKOPANE? KOŚCIELISKO? BIALKA TATRZANSKA?:

Čo robiť, čo vidieť v ZAKOPANE?

Zakopané je mesto s 30 tisíc obyvateľmi, ktoré sa nachádza na úpätí impozantných Tatier, 100 km od Krakova. Zakopané ponúka skvelý prístup k mnohým tatranským trasám, niekoľkým pekným zjazdovkám s vyhlásenými lyžiarskymi školami a obľúbeným lanovkám na Kasprowy Wierch a Gubałówka. Chaty, chalupy a zruby v Zakopanom odporúčame turistom, ktorí plánujú využiť bohatý program kultúrnych a rekreačných podujatí organizovaných v meste a navštíviť naše početné múzeá a galérie. Je to tiež dobré miesto pre turistov bez auta.

Čo robiť, čo vidieť v KOSCIELISKO?

Kościelisko je krásne hornaté mesto so 4 tisíc obyvateľmi. Z balkónov a terás väčšiny domov nachádzajúcich sa na Kościelisku je nádherný výhľad na Západné Tatry a známy štít Giewont. Chaty na Kościelisku odporúčam predovšetkým aktívnym turistom (najlepšie s autom), ktorí plánujú výlety do Tatier, cyklovýlety, v zime lyžovačku na najlepších bežkárskych tratiach v okolí.

Čo robiť, čo vidieť v BIALKE TATRZANSKE?

Až do konca minulého storočia bola Białka Tatrzanska málo známa, malá obec s 2000 obyvateľmi. V decembri 2001 bolo otvorené lyžiarske stredisko Kotelnica Bialczanska, ktoré sa odvtedy systematicky rozširuje. V súčasnosti je Bialka Tatrzanska najobľúbenejším lyžiarskym strediskom v Poľsku. V roku 2011 boli otvorené moderné, celoročné termálne kúpalisko (Terma Bannia).
Chaty v Białka Tatrzańska a okolí (Bukowina Tatrzanska, Rzepiska) odporúčame v zime začiatočníkom a stredne pokročilým lyžiarom, ktorí plánujú tráviť väčšinu času na svahu. V lete sú hlavnou atrakciou Białka Tatrzańska termálne kúpele. Nepríjemnosťou v zimnej sezóne sú strašné zápchy na cestách vedúcich k lyžiarskej stanici Kotelnica. Preto sa oplatí vyraziť na lyžiarske svahy skoro ráno, medzi 8. a 9. hodinou.